Najnowsze wpisy, strona 2


Tanie wakacje nad Bałtykiem
Autor: kfarens23 | Kategorie: Domki w Jarosławcu 
03 grudnia 2015, 23:43

Myśląc o niedrogich feriach mamy zwykle na myśli zorganizowany wyjazd gdzieś w Polskę. Najczęściej jest to niewielka miejscowość nad Bałtykiem, która dostarcza nam opcję plażowania i czasem wyprawy do miast sąsiednich. Nierzadko także przez kompletny rok oszczędzamy pieniądze, żeby móc w okresie ferii pomknąć za granicę i następnie pochwalić się tym naszym współpracowniczkom. Warto odmienić jednakże własne myślenie, z tego powodu że wyjazd zorganizowany nie jest najtańszą możliwością!

 

Jakie mamy oczekiwania?

 

Wybierając się nad Bałtyk trzeba gruntownie przemyśleć swoje własne oczekiwania i zestawić je z własnymi funduszami, które jesteśmy w stanie przeznaczyć na wyjazd. Największe koszta każdego wyjazdu to nocleg, który w porównaniu do tego, czy będzie to agroturystyka, kwatery prywatne, czy hotel może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za dzień.

 

Wyjazd w parę osób!

 

Jednym z najlepszych rozstrzygnięć jest wyjazd w kilka osób i wypożyczenie kompletnego domku – pomimo na pierwszy rzut oka sporych wydatków zapłata rozkłada się na wszystkich{znajomych (albo kompletną rodzinę) i często wychodzi taniej niż w przypadku kwater osobistych i agroturystyki. Wskazane jest skupić szczególną uwagę na to, iż tego typu domki są usytuowane w większości wypadków nad samym morzem, a w związku z tym zyskujemy zarówno na ich lokalizacji.

 

Domki Jarosławiec?

 

Jednymi z takich domków, które warte są polecenia każdemu, są ewidentnie drewniane domki w Jarosławiu nazywane Amber).

Wakacje nad Bałtykiem
Autor: kfarens23 | Kategorie: Domki letniskowe 
03 grudnia 2015, 23:42

Niezwykle często można spostrzec tendencję do wyjeżdżania w okresie wakacyjnym za granicę. Wynika to z faktu, iż sporadycznie kiedy szanujemy uroki swojego kraju i trafniej jest pochwalić się koleżankom, iż nasz urlop spędziliśmy w Chorwacji, Włoszech, czy w Hiszpanii, a nie nad polskim Bałtykiem. Jednak wbrew pozorom krajowe wybrzeże ma się czym pochwalić i może umożliwić nam niezliczoną ilość atrakcji połączonych nie tylko z plażowaniem, lecz również aktywnym wypoczynkiem.

 

Nad Bałtykiem znajdziemy nie tylko szerokie i piaszczyste plaże, natomiast również mnogie zabytki architektoniczne – Świnoujście, Gdańsk, Gdynia, czy poniekąd oddalone o kilka, kilometrów od brzegu morza – Koszalin, Darłowo, czy Lębork. Jeżeli doliczymy dodatkowo liczne szlaki piesze oraz rowerowe, a także dla przykładu paintball, minigolfa (które są dostępne w nieomal każdej nadmorskiej miejscowości) i morskie festiwale w sezonie, osiągniemy idealne miejsce do relaksu!

 

Baza noclegowa

 

Baza noclegowa nad Bałtykiem jest także fantastycznie rozbudowana – znajdziemy nie tylko kwatery prywatne od kilkudziesięciu złotych za dzień, natomiast także pięciogwiazdkowe hotele, czy całe domy do wynajęcia. Na uwagę zasługują dając za przykład http://amberdomki.com/, czyli drewniane domy w Jarosławcu (zwane czasem w skrócie „domki Jarosławiec”). Ich lokalizacja i wykończenie powodują, iż możemy się w nich poczuć „jak w domu”, a przy większej ilości osób wydatki wynajmu nie są wcale takie duże. Może to jest istotnie dobra opcja na wakacyjny wyjazd?

Gdzie spędzić urlop?
Autor: kfarens23 | Kategorie: Domki w Jarosławcu 
03 grudnia 2015, 23:41

O Bałtyku powiedzieć można wiele. Większości z nas kojarzy się on z niedobrą rybą z morskiej smażalni, wysokimi cenami noclegów i ich lichą jakością a także nieskończoną ilością wędrowców na chodnikach i plażach. Czy to jest zatem miejsce na wymarzony wakacyjny urlop? Bałtyk tak nie wygląda!

 

Bałtyk się ulepsza i ludzie również!

 

Z niewiadomych względów mamy nieustannie w głowie obraz mentalności z PRL, gdzie każdy chciał choć na chwilę wyjechać nad morze, a tym samym wędrowcy traktowani byli nie jako goście, którym należy pomóc w odpoczynku, a łatwy dochód dla tubylców, którym i tak trzeba za wszystko zapłacić. Czasy się zmieniły i dziś Bałtyk jest popularnym kierunkiem relaksu nie tylko dla Polaków, lecz też dla zagranicznych podróżników.

 

Domki letniskowe dla każdego!

 

Największą sławą jako miejsca noclegowe cieszą się domy letniskowe. Na przykładzie Jarosławca (do znalezienia pod frazą „Jarosławiec domki letniskowe”) można wskazać, że muszą to być wprawdzie nowoczesne domy letniskowe proponujące wysoki standard odpoczynku – od klimatyzacji i kominka zaczynając, a na bliskości przyrody i spokojnym otoczeniu kończąc. Ile kosztuje jednak tego rodzaju nocleg? W zależności od sezonu i jego braku musimy się liczyć z wydatkiem od 150 do 300 złotych za dzień. Zważywszy jednakże, iż tego rodzaju domy są wieloosobowe, to koszty nie wyglądają tak potwornie!

 

Może należałoby zatem wnikliwiej przyjrzeć się nadmorskiej ofercie i wybrać oczywiście polski Bałtyk?